O nás

Založení vnitrostátní společnosti bylo uskutečněno 12. srpna 1992 současným majitelem, panem Františkem Nadrozměrem Drmolou. V té době byla zakoupena první sólová souprava značky MAN. Přeprava se zpočátku realizovala především pro firmu Vitana a následně pro vytěžovací střediska. K dlouhodobým spolupracujícím firmám patřila také Radegast.

Složení vozového parku od roku 1993 zahrnovalo především vozy značky Scania díky jejich spolehlivosti, vytrvalosti a nízkým provozním nákladům. Došlo také k zakoupení prvního plachtového návěsu značky Schmitz. Druhý tahač, zakoupený v roce 1994, byl značky Volvo a byl zapřažen za plachtový návěs značky Traillor, který byl později vyměněn za ověřený návěs Schmitz.

Rozšiřování vozového parku probíhalo postupně. V roce 1996 byl pořízen další tahač značky Scania 113 s plachtovým návěsem. V roce 1998 bylo Volvo nahrazeno Renaultem, který byl kvůli poruchovosti v provozu pouze půl roku. V roce 1999, po omezení spolupráce s firmou Radegast, se rozšířil sortiment přepravovaného zboží a začala spolupráce s firmami jako Milada Vysloužilová, Gappatrans, SGM, RTR – transport, ESA a dalšími.

Na přelomu nového tisíciletí byl vozový park obnoven zakoupením Scania 500 s plachtovým návěsem Schmitz. Spolupráce se dále rozvíjela s firmami jako FTL, Sidop, Salzgitter, Železo Hranice, Quadtrans, Amont, Benett, DHL, Martin Sped, Alper, Persa.


V roce 2006 byly přikoupeny dvě nové Scanie s plachtovým návěsem Schmitz. Okruh spolupracujících firem se rozšířil o Probaeq, Šlik zasílatelství, DT – mostárna, DT – vyhýbkárna, Lagermax, KAF, Šikling, Andrema Trans, Lucie Loučková, Spedition Feico.

Velký zlom nastal v roce 2008, kdy byl zakoupen vlastní vytěžovací program a další tahač značky Scania R 144 s novým návěsem pro nadrozměrnou přepravu značky Schwarzmüller. Pokračovala také obměna vozového parku novými tahači značky Scania R.